220 LE-260 LENagy lóerős mezőgazdasági traktorok: Nehéz-erőművek nagyméretű-mezőgazdasághoz
I. Termék áttekintése
A220LE-260LE nagy lóerős mezőgazdasági traktoroka nehéz teherbírású mezőgazdasági{0}}gépek csúcsát képviselikKizárólag nagy-kereskedelmi gazdaságok (200-500+ hektár), mezőgazdasági szövetkezetek és professzionális mezőgazdasági vállalkozások számára készült. A kivételes teljesítményt, a minden-terephez való alkalmazkodóképességet és a fejlett precíziós gazdálkodási technológiát ötvözve ezek a traktorok kiválóan teljesítenek az intenzív,-nagy volumenű műveletekben- a mélyszántástól és altalajozástól a nagyméretű-vetésig, betakarításig és nehéz anyagszállításig.

Alapvető versenyelőnyök:
Páratlan teljesítmény:220-260 LE névleges teljesítmény (akár 280-300 LE teljesítménynöveléssel) 800-1100 Nm csúcsnyomatékot biztosít, amely lehetővé teszi 30+ hektár (12+ hektár) egy-napos talajművelését és 50-szeres hatékonyságát a hagyományos gazdálkodási módszerekhez képest.
4WD All-terepdominancia: Teljes munkaidőben-4kerék-meghajtás első/hátsó differenciálzárral és nagy-átmérőjű gumiabroncsokkal kiváló tapadást biztosít síkságon, dombokon, vizes élőhelyeken és durva terepen.
Precíziós mezőgazdasági integráció: Kompatibilis a GPS automatikus-kormányzással, változó sebességű alkalmazással (VRA) és telematikai rendszerekkel a ±2 cm-es működési pontosság érdekében, csökkentve a pazarlást és optimalizálva a hozamot.
Tartós és hatékony: A megerősített alváz,{0}}nagy terhelésű tengelyek és az üzemanyag{{1}takarékos motorok (Euro V/Stage V kompatibilis) minimalizálják az állásidőt és csökkentik a teljes birtoklási költséget.
Globális kompatibilitás:

II. Főbb műszaki adatok (HP termékcsalád szerint)
| Paraméter | 220 LE-s sorozat | 240 LE-s sorozat | 260 LE-s sorozat | Univerzális jellemzők |
|---|---|---|---|---|
| Motor | 6 hengeres turbófeltöltős dízel (6,7-7,8 liter) | 6 hengeres turbófeltöltős, közhűtéses dízel (7,8-8,4 liter) | 6-hengeres, nagynyomású közös nyomócsöves dízel (8,4-9,0 liter) | Márkák: Weichai, YTO, Shangchai, FPT Industrial, John Deere PowerTech |
| Csúcsnyomaték | 800-900 Nm @ 1400-1600 ford./perc | 900-1000 Nm @ 1400-1600 ford/perc | 1000-1100 Nm @ 1400-1600 ford./perc | Magas nyomatéktartalék (35%-nál nagyobb vagy egyenlő) nagy terhelésű műveletekhez |
| Terjedés | 16F+8R / 24F+8R teljesítményváltó Opcionális CVT (folyamatosan változó sebességváltó) | 20F+10R / 24F+12R Power shift Standard CVT prémium modelleken | 24F+12R teljes teljesítményű ShiftCVT automatikus-móddal (standard) | A teljesítményváltó lehetővé teszi a tengelykapcsoló{0}}mentes váltást; CVT a zökkenőmentes sebesség beállításhoz |
| Hidraulikus rendszer | Áramlási sebesség: 150-180 L/perc3-4 hidraulikus távirányító | Áramlási sebesség: 180-200 L/perc4-5 hidraulikus távirányító | Áramlási sebesség: 200-220 L/perc5-6 hidraulikus távirányító | Elektro-hidraulikus vezérlés a munkagép pontos működéséhez; 3/3N kategória |
| TLT teljesítmény | 185-195 LE | 200-210 LE | 215-230 LE | 540/720/1000 ford./perc három-sebesség (ISO szabvány) |
| Üzemanyagtartály űrtartalom | 300-400 literes + 20-30 literes AdBlue tartály | 350-450 L + 25-35 L AdBlue tartály | 400-500 literes + 30-40 literes AdBlue tartály | Támogatja a 12-15 órás folyamatos működést |
| Teljes súly | 5500-6500 kg | 6500-7500 kg | 7500-8500 kg | Optimalizált súlyeloszlás a maximális tapadás és minimális talajtömörítés érdekében |
| Teljes méretek (H × SZ × M) | 5800×2300×3300 mm | 6000×2400×3400 mm | 6200×2500×3500 mm | Állítható tengelytáv (2800-3200 mm) a munkagép-kompatibilitás érdekében |
| Legnagyobb sebesség | 35-40 km/h (legális közúti) | 35-45 km/h (legális közúti) | 40-45 km/h (legális közúti) | CE/EPA{0}}kompatibilis fékekkel és világítással felszerelt |
| Emissziós szabvány | Euro V / V. szakasz | Euro V / V. szakasz | Euro V / V. szakasz | SCR (szelektív katalitikus redukció) + DPF (dízel részecskeszűrő) az alacsony károsanyag-kibocsátásért |
| Gumiabroncs opciók | Szárazföld (14,9-24/18,4-34)Pántos (13,6-24/16,9-34) Nagy teherbírású (16,9-28/20,8-38) | Ugyanaz, mint a 220 LE + gyümölcsös keskeny abroncsok | Ugyanaz, mint a 220 LE + radiál gumik (standard) | Nagy tapadású{0}}futófelület kialakítása változatos terepviszonyokhoz |
III. Alapvető jellemzők és technológiai jellemzők
1. Teljesítmény és teljesítmény
Motorhatékonyság: A turbófeltöltős/interhűtött motorok nagy kompressziós aránnyal 10-15%-kal csökkentik az üzemanyag-fogyasztást a régebbi modellekhez képest (3,5-4,5 l/óra 220 LE-nél; 4,0-5,0 l/óra 260 LE-nél).
Teljesítménynövelő funkció: Automatikusan 10-15%-kal növeli a lóerőt nagy terhelés esetén (pl. szántás, vontatás) a plusz nyomaték érdekében.
Kettős differenciálzár: Az első és a hátsó differenciálzár egyszerre működik a maximális tapadás érdekében sárban, homokban vagy lejtőn (25 fok vagy annál kisebb).
2. Fejlett átviteli rendszerek
Power Shift: A tengelykapcsoló{0}}mentes sebességváltás biztosítja a megszakítás nélküli erőleadást, ideális ismétlődő feladatokhoz, mint például a vetés vagy a betakarítás.
CVT (folyamatosan változó sebességváltó): fokozatmentes sebességállítás (0-45 km/h) a sima működés érdekében; Az automatikus üzemmód a terhelés alapján optimalizálja a sebességet és az üzemanyag-hatékonyságot.
3. Precíziós mezőgazdasági integráció
GPS automatikus-kormányzás: ±2 cm-es pontosság az egyenes-vonalú működéshez, 5-10%-kal csökkenti az átfedést, és megtakarítja a vetőmagot/műtrágyát.
Telematika és flottakezelés: Az üzemanyag-fogyasztás, a motorteljesítmény és a karbantartási riasztások valós idejű-figyelése (pl. John Deere JDLink, Case IH AFS Connect).
Változó dózisú kijuttatás (VRA): A vetési, műtrágyázási vagy permetezési arányokat a talajadatok alapján állítja be, így maximalizálja a terméshozamot.

4. Duképesség és a kezelő kényelme
Megerősített alváz: Nagy teherbírású-acélváz feszültségálló-konstrukcióval, 10,000+ munkaóráig.
Klíma-Korrált fülke: A légkondicionálás, a fűtés, a zajcsökkentés (legfeljebb 70 dB) és a felfüggesztett ülések csökkentik a kezelő fáradtságát 8+ órás műszakban.
Ergonomikus kezelőszervek:Intuitív érintőképernyős kijelzők, állítható kormánykerekek és könnyen{0}}elérhető-hidraulikus karok a felhasználóbarát-kezelés érdekében.
IV. Vezető márkák és modellek összehasonlítása
| Márka | Modell | HP | Főbb jellemzők | Ártartomány (USD) | Célpiacok |
|---|---|---|---|---|---|
| John Deere | 8R 220 / 8R 260 | 220-260 | PowerTech motor, IVT váltó, JDLink telematika, független első felfüggesztés | $180,000-$280,000 | Észak-Amerika, Európa, Ausztrália |
| IH eset | Magnum 220/260 | 220-260 | FPT Ipari motor, CVT sebességváltó, AFS Connect, nagy{0}}emelőképesség (8000 kg+) | $170,000-$260,000 | Globális kereskedelmi gazdaságok |
| New Holland | T8.220 / T8.260 | 220-260 | FPT motor, CVT sebességváltó, IntelliSteer automatikus{0}}kormányzás, 500 literes üzemanyagtartály | $160,000-$250,000 | Európa, Dél-Amerika, Afrika |
| Weichai Lovol | M2204 / M2604 | 220-260 | Weichai WP7/WP10 motor, teljesítményváltó/CVT opciók, CE/Euro V minősítés | $80,000-$140,000 | Ázsia, Afrika, Latin-Amerika |
| YTO Dongfanghong | LX2204 / LX2604 | 220-260 | Shangchai motor, megerősített hátsó tengely, költséghatékony,{0}}globális alkatrészhálózat | $75,000-$130,000 | Feltörekvő piacok (Afrika, Délkelet-Ázsia) |
| Deutz-Fahr | 9340 TTV / 9360 TTV | 220-260 | Deutz motor, TTV CVT váltó, intelligens hidraulika vezérlés, 5 év garancia | $150,000-$230,000 | Európa, Közel-Kelet |
Megjegyzés: A kínai márkák (Weichai, YTO) 40-50%-os költségmegtakarítást kínálnak a nyugati márkákhoz képest, és hasonló tartóssággal rendelkeznek az árérzékeny piacokon. A tömeges vásárlások (20+ egység) 10-15% kedvezményre jogosultak.
V. Ideális alkalmazási forgatókönyvek
Nagyszabású-növénytermesztés (200-300 hektár): 220 LE-s modellek soros növények (búza, kukorica, szójabab) szántásához, vetéséhez és betakarításához.
Kereskedelmi ültetvények (300-400 hektár): 240 LE-s modellek nagy teherbírású-feladatokhoz (mélyszántás, altalajozás, nagy vetés) és 10-15 tonnás gabonapótkocsik vontatása.
Ultra-Nagy mezőgazdasági üzletág (400+ hektár): 260 LE-s modellek a hét minden napján, 24 órában igénybe vehető intenzív műveletekhez, beleértve a kombájnokat, a nagybálázókat és az öntözőrendszereket.
Szakosodott mezőgazdaság:
Vizes élőhelyek/rizsföldi gazdálkodás: Vízzáró tengelytömítések-, lebegő hátsó tengelyek és gumiabroncsok.
Gyümölcsös/szőlőskert: keskeny tengelytáv (2,0-2,2 m) és alacsony profilú kialakítás (220-240 LE-s modellekhez).
Szerződéses gazdálkodási és mezőgazdasági szolgáltatások: Sokoldalú teljesítmény, amellyel több ügyfelet szolgálhat ki különféle gazdálkodási gyakorlatok során.

VI. Vásárlási útmutató és kiválasztási kritériumok
1. lépés: Párosítsa a HP-t a Farm Scale & Tasks-hoz
| Farm mérleg | Ajánlott HP | Elsődleges feladatok |
|---|---|---|
| 200-300 hektár | 220 LE | Normál szántás, vetés, betakarítás, könnyű szállítás |
| 300-400 hektár | 240 LE | Nehéz szántás, altalajozás, nagy-felületű vetés, 10-15 tonnás pótkocsik vontatása |
| 400+ hektár | 260 LE | Ultra-nehéz-műveletek, 24/7 munkaciklusok, nagy munkaeszközök (kombájnok, bálázók) vontatása |
2. lépés: Kulcskonfigurációs prioritások
Sebességváltó: Válassza a CVT-t a zökkenőmentes működés és az üzemanyag-hatékonyság érdekében (ideális nagy{0}}folyamatos feladatokhoz); teljesítményváltás a költséghatékonyság érdekében{1}} (alkalmas időszakos feladatokhoz).
Hidraulikus rendszer: Válasszon legalább 4 hidraulikus távirányítót és 180 l/perc vagy annál nagyobb áramlási sebességet az összetett munkagépekkel (pl. precíziós vetőgépekkel, nagy permetezőgépekkel) való kompatibilitás érdekében.
Precíziós mezőgazdaság: A GPS automatikus kormányzás{0}} és a telematika elengedhetetlen a nagy gazdaságok számára a munkaerőköltségek csökkentése és a pontosság javítása érdekében.
Tartósság: A hosszú távú megbízhatóság érdekében előnyben részesítse a megerősített alvázzal,{0}}nagy terhelésű tengelyekkel és jó hírű motorokkal (FPT, Weichai, John Deere) rendelkező modelleket.
Tanúsítványok: A regionális megfelelőség megerősítése (pl. EPA az Egyesült Államokban, CE az EU-ban, SONCAP Nigéria esetében) export esetén.

3. lépés: Költségvetés és teljes tulajdonlási költség
| Brand Tier | Ártartomány (USD) | Előnyök | Cél ügyfelek |
|---|---|---|---|
| Prémium (John Deere, Case IH) | $180,000-$280,000 | Élvonalbeli-technológia, globális utó-értékesítés, kiemelkedő kényelem | Nemzetközi mezőgazdasági vállalkozások, nagy kereskedelmi gazdaságok |
| Középkategóriás-(New Holland, Deutz-Fahr) | $150,000-$230,000 | Kiegyensúlyozott teljesítmény és ár, regionális szervizhálózatok | Közepes{0}}–-gazdaságok a fejlett piacokon |
| Érték (Weichai, YTO) | $75,000-$140,000 | Költséghatékony-, robusztus nagy rakományokhoz, széleskörű pótalkatrészek rendelkezésre állása | Költségkerettudatos{0}}nagygazdaságok, feltörekvő piacok |
VII. -Értékesítés utáni támogatás és garancia
Garancia: A prémium márkák 3-5 év/5000 óra; a középkategóriás/értékű márkák 2-3 évet/3000 órát biztosítanak (tömeges megrendelés esetén meghosszabbítható).
Alkatrészellátás: Globális alkatrészhálózat regionális raktárakkal (Európa, Észak-Amerika, Ázsia, Afrika) a gyors szállítás érdekében; 5% ingyenes alkatrész minden rendelésnél.
Technikai támogatás: 24 órás többnyelvű (angol, spanyol, arab, francia) támogatás telefonon/e-mailen keresztül; helyszíni technikus képzés a forgalmazóknak.
Karbantartás: Egyszerűsített szervizkialakítás, könnyű hozzáféréssel a motorokhoz, szűrőkhöz és hidraulikus alkatrészekhez; online karbantartási oktatóanyagok.
VIII. Összefoglalás és végső ajánlások
A 220 LE-s-260 LE-s nagy lóerős mezőgazdasági traktorok a tökéletes megoldást jelentik a nagy-üzemi mezőgazdaság számára, páratlan erőt, pontosságot és tartósságot ötvözve. A nyugati márkák fejlett technológiájukkal uralják a prémium piacokat, míg a kínai márkák kivételes értéket kínálnak az árérzékeny régióknak.

Legfontosabb ajánlások:
Globális agrárvállalkozások számára: John Deere 8R 260 vagy Case IH Magnum 260-legjobb-technológia a kategóriájában, globális szolgáltatás és kibocsátási megfelelőség.
Regionális nagy{0}}gazdaságok esetén:A New Holland T8.240 vagy a Deutz-Fahr 9340 TTV-kiegyensúlyozott teljesítmény és regionális támogatás.
Költségkeret-tudatos vásárlóknak:A Weichai M2404 vagy YTO LX2604{2}}megbízható, nagy teherbírású teljesítmény 40-50%-kal alacsonyabb áron, mint a nyugati márkák.
Következő lépések:
Kérjen termékbemutatót vagy tesztvezetést a sebességváltó simaságának, a fülke kényelmének és a munkagép érzékenységének értékeléséhez.
Ellenőrizze a kompatibilitást a meglévő munkagépekkel (TLT sebesség, vonószerkezet kategória) és a regionális tanúsítási követelményekkel.
Tárgyaljon tömeges árakat vagy csomagajánlatokat (traktor + eke + vetőgép + GPS) a maximális érték érdekében.
Erősítse meg a logisztikát (FOB/CIF) a gyártóközpontoktól (USA, Európa, Kína) a globális célállomásokig.
A 220 LE-s-260 LE-s, nagy lóerős traktorba való befektetés stratégiai döntés a mezőgazdasági műveletek-nagyobbítása érdekében, mivel a teljesítményt, a funkciókat és a költségvetést az Ön egyedi igényeihez igazítja, így maximális termelékenységet és hosszú távú beruházási megtérülést érhet el.
